AKO SI VYBRAŤ BEŽECKÉ TOPÁNKY?

topanky

Vyberáme si topánky

Už v úvode bežeckých dobrodružstiev sa objavuje otázka: ako si správne vybrať bežecké topánky? To, akú si zvolíme obuv, bude mať zásadný vplyv na náš pocit počas tréningu. Je to o to dôležitejšie, že správne zvolené topánky zabezpečujú pohodlie, zmenšujú nebezpečenstvo zranení a minimalizujú potencionálne nepríjemnosti vyplývajúce z našich nedokonalostí.

topanky new balance

Na čo by sme mali dávať pozor pri voľbe bežeckej obuvi? Začneme výberom správnej veľkosti. Pri behaní sa chodidlo premiestňuje dopredu o niekoľko milimetrov a niekedy aj o centimeter, preto si nevyberajte topánky, v ktorých sa Vaše končeky prstov dotýkajú topánok. Zároveň by však nemala byť topánka príliš veľká. Často počujeme názor, že by sme mali topánky merať večer, keď je naša noha trocha uvoľnenejšia po celom dni. Nieje to však správne riešenie – chodidlo bude väčšie len minimálne. Predovšetkým je dôležité prispôsobiť topánky k oblečeniu – k tomu sú nevyhnutné vyostrené zmysly a preto tréningové topánky nakupujte, keď ste odpočinutí.

Nasledovne zistíte či Vám viac vyhovujú amortizujúce topánky s hrubou podrážkou alebo skôr tie s tenkou, vďaka ktorej viac cítite povrch. Pri skúšaní topánok skúste po nich jemne prebehnúť a zistiť ako reagujú v praxi. Skúšajte topánky na tvrdom povrchu. Ďalšou skutočnosťou, ktorá ovplyvňuje výber bežeckých topánok je Vaša váha – čím je väčšia, tým väčším amortizačným systémom by mali byť vybavené Vaše bežecké topánky.

topanky-nike

Pozrite sa na spodnú časť podrážky, akým spôsobom je profilovaná a vyrezaná. Pokiaľ beháte po šmykľavom a kašovitom povrchu, vyberte si topánky so špuntami, ktoré sa budú vrývať do zeme.

Beháte po asfalte? Vyberte si topánky, ktoré dobre držia na takom povrchu, s menej vyrezanou podrážkou. Topánky tohoto druhu sa osvedčia takisto v mestských parkoch.

topanky air max

Vaše pohodlie je takisto závislé od elasticity topánky, čiže jeho citlivosti na ohýbanie a krútenie. Pamätajte si, že úrovne elasticity sú rôzne, aj vrámci výrobku tej istej značky.

Od niekoľkých sezón sú športové topánky hitom v móde na uliciach. Nosíme ich nielen do
Vyberáme topánky Cvičenia fitness sú skutočným potešením hlavne pokiaľ budete vybavení obuvou, ktorá zabezpečuje vhodné
VYBERÁME TOPÁNKY   Vyhnite sa typickým úrazom nohy, ktoré sa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.